top of page

NÁŠ AREÁL NABÍZÍ ŘADU MOŽNOSTÍ

lesna-01
IMG_2362
I'm an image title
KRUŠNOHORSKÉ MUZEUM 
A ZVONICE SV. ANTONÍNA

V horském areálu Lesná, necelých 50 m od budovy hotelu je postaveno Krušnohorské muzeum - model 1:1 Krušnohorského lidového domu, tzv. chlévního typu a zvonice svatého Antonína s plně funkčním zvonem. Muzeum nabízí návštěvníkům stálou expozici o životě horalů před cca 150 lety, jejíž součástí je i sbírka renovovaných starých zemědělských strojů. Půdní prostory jsou vyhrazeny pro výstavy související s Krušnými horami. 
V rámci pravidelných akcí si mohou účastníci vlastnoručně vyzkoušet tradiční krušnohorská řemesla a činnosti pod vedením odborných lektorů. Program s tradičními řemesly rádi připravíme na míru i ubytovaným skupinám. Muzeum je přístupné denně od 10:00 do 18:00 hodin.

TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM

Turistické informační centrum klasifikace B, které je otevřeno denně, se zázemím (WC, odpočinková zóna, letáčky různých nabídek subjektů z nejbližšího okolí, parkoviště)

VÍCEÚČELOVÉ OSVĚTLENÉ HŘIŠTĚ
ZÁŽITKOVÁ NAUČNÁ STEZKA

Na celkem 22 zastávkách můžete každou minutu objevovat něco nového. Symbolem stezky se stal malý skřítek, který zná naší krajinu jako své boty a provede návštěvníky po jednotlivých zastávkách. Stezka je dlouhá 12 km a je možné absolvovat i kratší alternativu - cca 6 km.

ARBORETUM, GEOPARK, DĚTSKÉ HŘIŠTĚ

V areálu Vzdělávacího a rekreačního centru Lesná se nachází Arboretum s téměř 65 stromy a popisnými cedulkami. Je zde vybudován model rašeliniště a hra na poznávání dřevin. Nachází se zde Geopark s množství objektů a popisných cedulek. Nechybí ani dětské hřiště s dřevěnými herními prvky. Všechny umístěné vzdělávací cedulky jsou trojjazyčné. Areál je přístupný kdykoliv a zdarma.

 

ODPOČINKOVÁ ZÓNA

s herními prvky, venkovním výukovým altánem

a vědomostními hrami

FARMIČKA S DOMÁCÍMI ZVÍŘATY
VENKOVNÍ GRILOVÁNÍ

V Horském areálu Lesná mohou návštěvníci využít víceúčelové sportovní hřiště s povrchem 3. generace. Hřiště je vybaveno osvětlením pro večerní využití. Na hřišti je možnost zahrát si tenis, florbal, nohejbal, basketbal či mini-fotbal. Veškeré sportovní náčiní je k zapůjčení.

bottom of page