top of page

SPOUSTA ZÁBAVY PRO CELOU RODINU

lesna-01
IMG_2362
I'm an image title
KRUŠNOHORSKÉ MUZEUM 
A ZVONICE SV. ANTONÍNA

V horském areálu Lesná, necelých 50 m od budovy hotelu je postaveno Krušnohorské muzeum - model 1:1 Krušnohorského lidového domu, tzv. chlévního typu a zvonice svatého Antonína s plně funkčním zvonem. Muzeum nabízí návštěvníkům stálou expozici o životě horalů před cca 150 lety, jejíž součástí je i sbírka renovovaných starých zemědělských strojů. Půdní prostory jsou vyhrazeny pro výstavy související s Krušnými horami. 
V rámci pravidelných akcí si mohou účastníci vlastnoručně vyzkoušet tradiční krušnohorská řemesla a činnosti pod vedením odborných lektorů. Program s tradičními řemesly rádi připravíme na míru i ubytovaným skupinám. Muzeum je přístupné denně od 10:00 do 18:00 hodin.

TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM

Turistické informační centrum klasifikace B, které je otevřeno denně, se zázemím (WC, odpočinková zóna, letáčky různých nabídek subjektů z nejbližšího okolí, parkoviště)

VÍCEÚČELOVÉ OSVĚTLENÉ HŘIŠTĚ

V Horském areálu Lesná mohou návštěvníci využít víceúčelové sportovní hřiště s povrchem 3. generace. Hřiště je vybaveno osvětlením pro večerní využití. Na hřišti je možnost zahrát si tenis, florbal, nohejbal, basketbal či mini-fotbal. Veškeré sportovní náčiní je k zapůjčení.

ZÁŽITKOVÁ NAUČNÁ STEZKA

Na celkem 22 zastávkách můžete každou minutu objevovat něco nového. Symbolem stezky se stal malý skřítek, který zná naší krajinu jako své boty a provede návštěvníky po jednotlivých zastávkách. Stezka je dlouhá 12 km a je možné absolvovat i kratší alternativu - cca 6 km.

ARBORETUM, GEOPARK, DĚTSKÉ HŘIŠTĚ

V areálu Vzdělávacího a rekreačního centru Lesná

se nachází Arboretum s téměř 65 stromy a popisnými cedulkami. Je zde vybudován model rašeliniště a hra

na poznávání dřevin. Nachází se zde Geopark s množství objektů a popisných cedulek. Nechybí ani dětské hřiště

s dřevěnými herními prvky. Všechny umístěné vzdělávací cedulky jsou trojjazyčné.

 

Areál je přístupný kdykoliv a zdarma.

 

ODPOČINKOVÁ ZÓNA

s herními prvky, venkovním výukovým altánem

a vědomostními hrami

FARMIČKA S DOMÁCÍMI ZVÍŘATY
VENKOVNÍ GRILOVÁNÍ
bottom of page